İçeriğe geç

Gizlilik Politikası

Firmamızın gizlilik politikası, web alanımız üzerinden erişim sağlayan kişilerin verilerine dair tanımlanmış olan kurallar ve kriterler bütünü olarak tanımlanır. Bu anlamda ilgili bilgilerin nasıl toplandığını merak edenler mevcut politikamızı gözden geçirerek buna göre tüm verileri hemen anında alabilirler.

Gizlilik Politikamız

Kişisel bilgilerin korunması noktasında sitede gezinen kişilerin isim, telefon numarası, eposta adresi zaman zaman talep edilebilir. Böyle durumlarda ilgili verileri mutlaka vermek zorunda değilsiniz. Bunların yazılı bir biçimde ifade edilmesinden sonra ise her türlü bilginin koruma altına alındığının altını net olarak çizelim. Bu da alt yapımızın ve ilgili politikamızın ne kadar başarılı olduğunu ortaya koyar.

Site erişimi sonrasında her türlü işlemi hem kolaya hem de sorunsuz bir biçimde yaparken işte bu sırada yetkisiz olarak tanımlanabilecek erişime karşı almış olduğumuz önlemler dikkat çeker. Bunlar hem idari hem de teknik anlamda beklentileri karşılar. Üstelik global ve ulusal çapta güvenilir olmaları, erişimi sağlamış olan kişilerin tüm bilgilerinin muhafaza edilmesi demektir. Bunun detayları ise şöyledir;

  • Fiziksel erişim kontrolleri her zaman öne çıkmasının yanı sıra bunun başarılı bir şekilde sağlanmış olması kişisel kimlik verilerinin korunması demektir. Bu kontroller gerekli olan tüm izinlerin alınmasının ardından sağlanır.
  • Bunun yanı sıra her zaman dikkat çeken bir diğer yöntem ise kesinlikle verilerin şifrelenmesidir. Bu anlamda 256 bit özelliğe sahip olan SSL yazılımının kullanılmış olduğunun altını net olarak çizelim.
  • Tabi ki sunucu güvenliği daha farklı bir detay olarak karşınıza çıkar. Dünya çapında hem sorunsuz hem hızlı hem de güvenli olan sunucuların kullanılmasından ötürü kafanızda hiçbir soru işareti olmadan anlık site erişimini rahatlıkla yapabilirsiniz.

Gizlilik politikamız çerçevesinde 18 yaşından küçük olan kişilerin bilgilerinin toplanması, bunların muhafaza edilmesi veya kullanılması gibi bir durum yoktur. Firma olarak buna azami derecede dikkat ederek olası bir sorunun öne çıkmasını engellemekteyiz. Burada dikkat çeken detay ise ilgili kişilerin ailelerinin izin vermesi durumunda onayın gerçekleştirilmesidir.

Son olarak şunları bilmeniz gerekiyor;

  • İşletmemizin gizlilik politikası hem açık hem de net olarak ifade edilmiştir. Site erişimi sonrasında bunların tam olarak ne olduğunu kolaylıkla görebilirsiniz. Türkçe ifade edilmesi büyük bir şanstır.
  • Tüm gizlilik ilkelerimizin her zaman sabit kalması ve aynı olması gibi bir durum asla yoktur. Gerek değişen şartlar gerekse de güncellemelerden ötürü bunların farklılık göstermesi söz konusu olabilir.
  • Değişikliklerin olması durumunda şirket size önceden haber vermek zorunda değildir. Bu hakkını gizli ve saklı tutar.
  • Olası farklılıklardan etkilenmemek için düzenli bir biçimde resmi sitemize erişim sağlayarak kullanıcı gizlilik sözleşmesini kontrol etmeniz sizin için önerilir.

Bunların tümü online olacak kişiler açısından büyük bir önem arz eder.